GVMS Rejstracja i generowanie numeru GMR

GVMS – zarejestruj się w usłudze przemieszczania pojazdów ciężarowych

Od 1 stycznia 2022 r. wszystkie towary przewożone między UE a Wielką Brytanią będą objęte pełną kontrolą celną, a punkty graniczne będą musiały przeprowadzać kontrolę towarów przeznaczonych na eksport. Przewóz wszelkich towarów, eksportowanych z UE do Wielkiej Brytanii orazimportowanych do UE z Wielkiej Brytanii zostanie objęty pełną kontrolą celną.

Każdy przewóz towarów z Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii należy zarejestrować w systemie GVMS i wygenerować odpowiednio numer GMR.

Nasza agencja celna wraz z odprawą celną eksportową, dokonuje rejestracji w brytyjskim systemie GVMS – generujemy w Twoim imieniu numer GMR. Współpracując z nami nie potrzebujesz EORI GB.

Co to jest GVMS?

GVMS (Goods Vehicle Movement Service) to brytyjski system informatyczny, który powstał w celu usprawnienia przepływu towarów i jest wykorzystywany w wielu brytyjskich portach. Kierowca będzie miał jeden kod kreskowy do przedstawienia wszystkich deklaracji podczas odprawy przed wejściem na pokład promu. Dzięki temu zaoszczędzi mu to czasu. System GVMS również informuje kierowcę, czy może dostarczyć towar w miejsce przeznaczenia, czy też został zakwalifikowany do kontroli celnej.

System GVMS będzie konieczny do przeprowadzenia odpraw celnych we wszystkich portach korzystających z tego systemu.

Kto powinien się zarejestrować w systemie GVMS?

Rejestracja w systemie GVMS dotyczy:

  • wszystkich niezależnych kierowców przewożących towary i samodzielnie załatwiających formalności celne
  • firm, które zlecają odbiór dowolnych towarów w imieniu innej firmy,
  • firm logistycznych, zajmujących przewozem wszelkich towarów i realizacji procesów celnych w imieniu innej firmy,
  • dużych firm handlowych, które przewożą i deklarują własne towary.

Koniec sześciomiesięcznego odroczenia zgłoszeń przywozowych w Wielkiej Brytanii.

Od dnia 01. stycznia 2022, w przypadku wjazdu do Wielkiej Brytanii w punkcie granicznym korzystającym z systemu GVMS firmy transportowe muszą za pomocą GVMS połączyć wszystkie numery MRN dokumentów TAD w 1 numer GMR (Goods Movement Record) dla każdej przewożonej przyczepy.

Numer referencyjny przemieszczenia towarów (GMR)

Goods Movement Reference (GMR) jest generowany w systemie GVMS i łączy w sobie wszystkie zgłoszenia celne dla konkretnego transportu. GMR musi posiadać każdy kierowca przewożący towar pomiędzy EU i Wielkiej Brytanii. Kierowcy muszą przedstawić go w porcie wyjścia, aby udowodnić, że złożono wszystkie niezbędne deklaracje.

Jak wygląda numer GMR?

Jest to numer i kod kreskowy. Jest wymagany dla wszystkich pojazdów, nawet jeśli są puste i może być użyty tylko raz. Bez ważnego numeru GMR pojazd nie będzie mógł wjechać do portu.

Nasza agencja celna generuje numer GMR dla każdego przejazdu w imieniu naszych klientów.