Odprawa celna przesyłki pocztowej

Odprawa celna przesyłki pocztowej

Od dnia 1 lipca 2021 r. towary przywożone z państw trzecich w przesyłce pocztowej podlegają formalnościom celnym i należnościom celno-podatkowym. Warto zauważyć, że również towary w przesyłkach bez względu na ich wartość rzeczywistą, przywożone do UE będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT.

Samodzielnej pełnej odprawy należy dokonać przy przesyłkach pocztowych/kurierskich o wartości powyżej 1000 euro lub przesyłkach zawierających towary akcyzowe, suplementy diety czy leki.

Z nowych regulacji wyłączona jest przesyłka okazjonalna czyli przesyłka wysyłana przez osobę fizyczną do osoby fizycznej, która zawiera towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny, a taki przywóz ma charakter niehandlowy. Warunkiem tutaj stanowi wartość towarów, która nie mogą przekraczać kwoty 45 euro, są wysyłane do odbiorcy bez żadnego rodzaju opłat a przesyłka nie zawiera towarów akcyzowych np. alkoholu, perfum, wyrobów tytoniowych, suplementów diety czy leków w ilościach przekraczających dozwolone przepisami.

Odprawa celna przesyłek pocztowych dla firm

Prawidłowo wypełniona deklaracja celna skróci czas obsługi przesyłki.

Nasza agencja celna dokona w Państwa imieniu odprawy celnej przesyłek pocztowych/kurierskich we wszystkich oddziałach celnych pocztowych na terenie kraju. Przedsiębiorcy, aby dokonać odprawy celnej muszą posiadać numer EORI, niezbędny we wszystkich procedurach i czynnościach celnych na obszarze UE. Jeśli nie posiadasz numer EORI, pobierz i wypełnij upoważnienie.

Odprawa celna przesyłek pocztowych dla osób prywatnych

Nasza agencja celna zapewnia odprawy celne przesyłek pocztowych we wszystkich oddziałach celnych pocztowych w kraju. Oferta dotyczy wszystkich przesyłek pochodzących z krajów trzecich jak i EU.

Chcesz wysłać przesyłkę zagraniczną przez prywatnego kuriera? Musisz dostarczyć deklaracja celną? Poprawnie wypełniona deklaracja celna zapewni bezproblemowy transport przesyłki na granicy. Skontaktuj się z nami, nasi agenci celni znajdą odpowiednie rozwiązanie dla Państwa z zakresu odprawy celnej.

Wsparcie dla firm kurierskich i prywatnych przewoźników w odprawie celnej przesyłek

Nasza agencja celna zapewni Państwu pełne wsparcie przy odprawie celnej i ułatwi wysyłkę i przywóz paczek do i z Wielkiej Brytanii oraz innych krajów trzecich. Przygotujemy dla Państwa specjalną ofertę współpracy.

Zawiadomienie z poczty o zatrzymaniu przesyłki przez Urząd Celny

Otrzymałeś zawiadomienie z poczty o zatrzymaniu przesyłki przez Urząd Celny? W przesyłce znajdują się towary, których poczta nie może zgłosić do odprawy celnej? Musisz samodzielnie dokonać odprawy celnej przesyłki pocztowej.

Nasza Agencja Celna dokona wszystkich czynności zgłoszeniowych w Państwa imieniu w trybie priorytetowym.

Każda przesyłka pocztowa czy dostarczana przez firmy kurierskie może podlegać kontroli zawartości przez Urząd Celny. Pomożemy przy odprawie towarów powracających, suplementów diety, leków i innych towarów najczęściej kwestionowanych przez Urząd Celny.

Jeśli otrzymałeś już zawiadomienie o zatrzymaniu przesyłki przez Urząd Celny, prześlij nam dokument na adres biuro@wobex.eu

Skontaktujemy się z Państwem w celu otrzymania szczegółów. Przedstawimy najlepsze rozwiązanie oraz dokonamy w imieniu Państwa odprawy celnej na najkorzystniejszych warunkach.

Dokonujemy odpraw celnych przesyłek we wszystkich oddziałach celnych pocztowych w kraju:

Poznań, ul. Głogowska 17, 60-702
Warszawa, ul. Łęczyny 8, 00-900
Lublin, ul. Wacława Moritza 2, 20-900
Zabrze, ul. Mielżyńskiego 5, 41-850
Pruszcz Gdański, ul. Handlowa 4, 83-900
Przemyśl, Adama Mickiewicza 15, 37-700
Szczecin, Dworcowa 20B dd, 70-900

Odprawa celna przesyłki pocztowej z naszą agencją celna – krok po kroku

1. W celu nawiązania pierwszego kontaktu z naszą agencją celną i omówienia szczegółów, zadzwoń tel: +48 602-187-275 ; +48 793-720-681 lub napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy.

2. Pobierz i wypełnij upoważnienie dla naszej agencji celnej, następnie prześlij na adres biuro@wobex.eu

3. Dla przedsiębiorców: jeśli nie posiadasz numer EORI, pobierz i wypełnij upoważnienie prześlij na adres biuro@wobex.eu

4. Skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów i wyjaśnimy dalszą drogę postępowania.

Zapraszamy do współpracy firmy i osoby prywatne. Oferujemy konkurencyjne ceny!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

602 187 275
793 720 681
572 807 181

Napisz wiadomość WhatsApp 1 WhatsApp 2 WhatsApp 3