Numeru EORI – dlaczego potrzebujesz?

Sprzedaż i zakup towarów do Wielkiej Brytanii – upewnij się, że jesteś gotowy.


Z dniem 1 stycznia 2021 r. zmianom ulegają zasady rozliczeń transakcji pomiędzy podmiotami brytyjskimi i unijnymi. Co to oznacza?  Firmy z obszaru Unii Europejskiej będą zobowiązane do składnia deklaracji celnych przy przywożeniu i wywożeniu towarów pomiędzy Wielką Brytanią i UE.

Irlandia Północna jest nadal traktowana jak część obszaru celnego Unii Europejskiej. Obrót towarowy z Irlandią Północną nadal powinien być deklarowany w zgłoszeniach INTRASTAT.

Numer EORI – Ekspresowa rejestracja Poznań

Co to jest numer EORI i kto powinien go mieć?


Przywozisz lub wywozisz towary poza obszar Unii Europejskiej? Dokonujesz odprawy celnej? Czy wiesz, że wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą związaną ze stosowaniem przepisów prawa celnego muszą posiadać numer Wspólnotowego Systemu Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych.

Numer EORI jest niezbędny do odprawy celnej, podczas ubiegania się o pozwolenia celne typu procedura uproszczona, status AEO, procedura TIR.

W celu identyfikacji z organami celnymi na terytorium całej Unii Europejskiej, przedsiębiorcom prowadzącym wymianę z krajami poza unijnymi, nadawany jest unikalny i niepowtarzalny numer EORI.


Pobierz: Upoważnienie do EORI

Zapraszamy do naszego biura lub kontaktu telefonicznego: